Kalendarz

marzec 2018
N P W Ś C Pt S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj101
Wczoraj371
Tydzień101
Miesiąc5997
Wszystkie317061

DKK - Aktualności

Kwietniowe spotkanie DKK

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się przy intensywnych opadach śniegu. Pogoda jednak nie odstraszyła naszych wiernych i odważnych klubowiczów i mogliśmy, porozmawiać o wybranych na spotkanie książkach.

1Pierwszą omawianą pozycją była książka Rafała Podrazy „Magdalena, córka Kossaka- wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec” . Nie jest to typowa biografia popularnej pisarki Magdaleny Samozwaniec. Autor ukazał jej postać poprzez wypowiedzi ludzi , którzy się z nią stykali , z którymi się przyjaźniła , a także tych , którzy tylko raz w życiu się z nią zetknęli. Z opowieści tych osób , autorka jawi się jako nietuzinkowa postać , obdarzona dużym poczuciem humoru i ciętym językiem. Książka niewątpliwie warta jest przeczytania !

          

Wypowiedź uczestników spotkania: „Gdyby nie książka nie dowiedziałabym się, że Magdalena Samozwaniec była siostrą poetki Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej”.

2Kolejną omawianą pozycją była książka Ottessy Moshfeght „Byłam Eileen”. „Byłam Eileen” to psychologiczny portret młodej kobiety, skazującej się na samotność. To powieść o poszukiwaniu swojej wartości, o wejściu w głąb zakompleksionej i zapomnianej osoby. Przełomem w książce jest pojawienie się Rebecci Saint-John. Główna bohaterka jest nią oczarowana i nie może się oprzeć jej urokowi. Wydaje się, że Eileen po raz pierwszy ma szansę na naprawdę cudowną przyjaźń. Jej przywiązanie do Rebeki ostatecznie prowadzi ją do współudziału w zbrodni, która przerasta jej najśmielsze wyobrażenia.

Wypowiedź uczestników spotkania: „Nie umiem powiedzieć o czym ta książka jest. : Czy o odnajdywaniu siebie, czy o ucieczce od siebie, o patologii. Dla mnie książka nic nie wniosła” .
Następne spotkanie 25.05.2017 r. o godz. 9.00 na które serdecznie zapraszamy. Podczas spotkania omawiane będą książki: „ W syberyjskich lasach” S. Tessona i „ Mgła” K. Malanowskiej.

                                 

Program realizowany we współpracy z Instytutem Książki

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]