Kalendarz

kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj263
Wczoraj343
Tydzień956
Miesiąc8770
Wszystkie330270

DKK spotkanie w lutym 2017r.

Na kolejnymspotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki klubowicze podzielili się wrażeniami po przeczytaniu książki: „Christian Dior” – Pochna Marie France oraz „Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat" - Cristina De Stefano.

 

 

2„Christian Dior” – Pochna Marie France to pierwsza pełna biografia wybitnego projektanta mody, opisująca zmagania artysty, który aby wspiąć się na szczyt musi pokonać wszystkie bariery życiowe. Książka ukazuje go jako człowieka niedocenianego, który stworzył najsłynniejsze logo na świecie. W licznych wspomnieniach przetrwał jako osoba szlachetna, obdarzona ogromnym poczuciem humoru, ale jednocześnie skryta, ukrywająca swoje homoseksualne skłonności. Dior najbardziej cenił sobie w życiu przyjaźń, muzykę i kwiaty.

           Lekturę polecamy każdemu, kto interesuje się modą oraz chce poznać kulisy karier wielu znanych twórców.

 

 

1Druga książka to Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat Cristiny de Stefano. Autorka przedstawia sylwetki pań, które swoją odwagą życiową wpłynęły na zmianę obyczajów, kultury, historii przełomu XIX i XX w. Kobiety te zerwały ze stereotypowym stylem życia, chciały coś więcej, niż być tylko żonami i matkami. Książkę czyta się szybko i łatwo. Jej wadą jest za krótki i schematyczny opis każdej postaci. Sprawia to wrażenie, że czyta się nie biografię, lecz encyklopedyczne biogramy. Panie zadały sobie również pytanie, dlaczego autorka wybrała tylko osoby z kontynentu amerykańskiego. Książka zyskała w większości negatywne opinie. Po jej zamknięciu czytelnik niewiele wie i mało pamięta.

 

 

W dyskusji uczestniczyło pięć osób.

Następne spotkanie 16.03.2017 r. o godz. 9.00, na które serdecznie zapraszamy. Omawiać będziemy „Szczęśliwą przystań” Melissy Senate i „ Perełkę” Patricka Modiano.

 

 

Program realizowany we współpracy z Instytutem Książki

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]