Kalendarz

październik 2019
N P W Ś C Pt S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj526
Wczoraj595
Tydzień1711
Miesiąc11725
Wszystkie567671

„WILK” MAREK HŁASKO – SPOTKANIE DKK

  Tym razem na naszym spotkaniu dyskutowaliśmy o powieści Marka Hłasko "Wilk" – zaginiona powieść, odnaleziona i opublikowana po raz pierwszy w 2015. Zgodnie stwierdziliśmy, że przedstawiony w książce portret międzywojennej Warszawy przygnębia i porusza, ukazując   obraz nędzy i biedy. Hłasko doskonale oddał klimat dzielnicy robotniczej. Jednak Rysiek Lewandowski, chłopak z Marymontu marzy o lepszym, dostatnim życiu. Dochodzi do wniosku, że panaceum na zło i wszechobecną nędzę jest nadchodzący komunizm.

Czytaj więcej...

Spotkanie po latach - Judith W. Taschler "Nauczycielka"

dkk 07 2019W lipcowe przedpołudnie dyskutowano o książce Judith W. Taschler pt. "Nauczycielka". Jest to opowieść o związku Matyldy i Xavera, którzy poznali się na studiach. Głównych bohaterów łączyły wspólne pasje tj. miłość do literatury i zamiłowanie do tworzenia ciekawych historii. Jednak po 16. latach Xaver odchodzi bez słowa pożegnania. Matylda ciężko to znosi, bardzo długo nie może zrozumieć, co skłoniło ukochanego do odejścia.

Czytaj więcej...

Czerwcowe spotkanie DKK 2019

dkk czerwiec2019Na czerwcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy książkę Tess Gerritsen   Umrzeć po raz drugi”. Akcja powieści toczy się dwutorowo. Z jednej strony jesteśmy świadkami wyprawy do afrykańskiego buszu, a z drugiej u boku Rizzoli i Isles rozwiązujemy sprawę kryminalną. Okazuje się, że obie sprawy są ze sobą ściśle powiązane.

Czytaj więcej...

Majowe spotkanie DKK

dkkmaj2019Tydzień bibliotek przypadający na dzień 8-15 maja  w filii bibliotecznej w Górach rozpoczęliśmy od spotkania DKK. Bibliotekę  wypełniły rozmowy o książce Anny Dziewit-Meller „Góra Tajget”. Autorka w kilku opowiadaniach dotyka tematu akcji T4 -  akcji eutanazji na chorych psychicznie dzieciach.  Poznajemy więc lekarkę która była jednym z filarów tego programu, Sebastiana, który odkrywa prawdę o eksperymentach w lublinieckim szpitalu oraz historię Rysia, który zostaje oddany do szpitala aby tam po serii eksperymentów zostać skazanym na pewną śmierć. Autorka za pomocą historii o zwykłych z pozoru ludziach wyciąga z nas najgłębiej ukryte lęki, każe nam patrzeć wstecz na czas przeszły, którego nie wolno nam zapomnieć.

Czytaj więcej...

Spotkanie DKK

Tematem kwietniowego spotkania DKK były dwie pozycje książkowe.

Czytaj więcej...

Wiosenne spotkanie DKK

Tym razem uczestnicy spotkania omówili książkę Anny Fryczkowskiej pt. „Kurort Amnezja”.

            Dwie kobiece bohaterki i nadmorski kurort w środku zimy. Zemsta, miłość, żałoba, ucieczka przed przeszłością, szukanie tożsamości. Zbrodnia, kara, dojrzewanie do przebaczenia. No i zasadnicze pytanie: ile przyjemności daje zemsta?

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]