Kalendarz

sierpień 2017
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj104
Wczoraj380
Tydzień543
Miesiąc7412
Wszystkie245524

Wakacyjne spotkanie DKK

Sierpniowe spotkanie DKK poświęciliśmy książce Elizabeth Kostova „Historyk".

Jest to pełna napięcia historia, w której mieszają się ze sobą fakty rzeczywiste i fantazja, przeszłość i współczesność. Przeszukując bibliotekę ojca, młodziutka Amerykanka natyka się na średniowieczną księgę i skrytkę z pożółkłymi listami. Kiedy pogrąża się w lekturze świat staje się dla niej koszmarem.

Czytaj więcej...

Lipcowe spotkanie DKK

dkklipiec2017Podczas lipcowego spotkania DKK omawialiśmy książkę Kristin Kimball „Brudna robota. Zapiski o życiu na wsi, jedzeniu i miłości”. Główna bohaterka a zarazem autorka książki jest trzydziestoparoletnią singielką, prowadząca beztroskie i barwne życie w Nowym Jorku, do czasu aż los postawił na jej drodze Marka, ambitnego farmera z marzeniami o ekologicznej farmie.

Czytaj więcej...

CZERWCOWE SPOTKANIE DKK

22 czerwca na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki jego członkowie wymieniali poglądy na temat dwóch książek: „ Ocalenie Atlantydy” - Zyty Oryszyn oraz ,,Dom wiatru" Hardie Titani.

Czytaj więcej...

Majowe spotkanie DKK

            Majowe jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej rozpoczęło się od podsumowania jego pięcioletniej działalności. W ciągu 5 lat istnienia klubu odbyło się 58 spotkań, na których dyskutowano o wielu książkach: pięknych, ciekawych, mądrych i kontrowersyjnych. Klubowicze mieli możliwość uczestniczenia w wielu spotkaniach autorskich. Dzięki klubowi mobilizujemy się do przeczytania literatury, do której może nie sięgnęlibyśmy nigdy.

Czytaj więcej...

Kwietniowe spotkanie DKK

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się przy intensywnych opadach śniegu. Pogoda jednak nie odstraszyła naszych wiernych i odważnych klubowiczów i mogliśmy, porozmawiać o wybranych na spotkanie książkach.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w marcu 2017r.

dkk 1Tematem marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była książka laureata Literackiej Nagrody Nobla 2014 "Perełka" Patricka Modiano. Jest to powieść o poszukiwaniu swojej tożsamości, zagubieniu, dążeniu do poznania swoich korzeni. Tytułowa bohaterka powieści Therese pewnego dnia spotyka kobietę w żółtym płaszczu, przypominającą jej własną matkę, która porzuciła ją, kiedy była siedmioletnią dziewczynką. Wracają wspomnienia i lęki z dzieciństwa. Uczestnicy spotkania przeczytali pozycję Patricka Modiano z wielką przyjemnością i ocenili ją bardzo wysoko. Jednocześnie stwierdzili, że książkę należy czytać powoli, aby w pełni odkryć bogactwo języka i klimat powojennego Paryża.

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]