Kalendarz

czerwiec 2017
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj13
Wczoraj372
Tydzień1113
Miesiąc10131
Wszystkie215569

Majowe spotkanie DKK

            Majowe jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej rozpoczęło się od podsumowania jego pięcioletniej działalności. W ciągu 5 lat istnienia klubu odbyło się 58 spotkań, na których dyskutowano o wielu książkach: pięknych, ciekawych, mądrych i kontrowersyjnych. Klubowicze mieli możliwość uczestniczenia w wielu spotkaniach autorskich. Dzięki klubowi mobilizujemy się do przeczytania literatury, do której może nie sięgnęlibyśmy nigdy.

Czytaj więcej...

Kwietniowe spotkanie DKK

Kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki rozpoczęło się przy intensywnych opadach śniegu. Pogoda jednak nie odstraszyła naszych wiernych i odważnych klubowiczów i mogliśmy, porozmawiać o wybranych na spotkanie książkach.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w marcu 2017r.

dkk 1Tematem marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była książka laureata Literackiej Nagrody Nobla 2014 "Perełka" Patricka Modiano. Jest to powieść o poszukiwaniu swojej tożsamości, zagubieniu, dążeniu do poznania swoich korzeni. Tytułowa bohaterka powieści Therese pewnego dnia spotyka kobietę w żółtym płaszczu, przypominającą jej własną matkę, która porzuciła ją, kiedy była siedmioletnią dziewczynką. Wracają wspomnienia i lęki z dzieciństwa. Uczestnicy spotkania przeczytali pozycję Patricka Modiano z wielką przyjemnością i ocenili ją bardzo wysoko. Jednocześnie stwierdzili, że książkę należy czytać powoli, aby w pełni odkryć bogactwo języka i klimat powojennego Paryża.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w lutym 2017r.

Na kolejnymspotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki klubowicze podzielili się wrażeniami po przeczytaniu książki: „Christian Dior” – Pochna Marie France oraz „Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat" - Cristina De Stefano.

Czytaj więcej...

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

dkk 1 2 17Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce Małgorzaty Szejnert Czarny ogród. Jest to bardzo bogaty i obszerny reportaż o dwóch górnośląskich osiedlach: Giszowcu i Nikiszowcu – od początków budowy kopalń, pierwszych domów dla górników, aż po wyburzanie zabytkowych osiedli i budowę bloków z wielkiej płyty.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w grudniu

dkkgrudzien20167 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiałyśmy o książce - „Szczęściara. Moje życie z Shirley MacLaine, a raczej bez niej”- Sachi Parker. Jest to poruszająca, a zarazem szokująca opowieść jedynej córki słynnej aktorki o życiu w cieniu matki, a właściwie o tęsknocie za nią, rozpaczliwym poszukiwaniu kontaktu i próbach budowania więzi z kobietą, która była aktorką, przyjaciółką, dopiero na końcu ’’bywała’’ matką.

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]