Kalendarz

marzec 2017
N P W Ś C Pt S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj284
Wczoraj485
Tydzień769
Miesiąc12362
Wszystkie180716

DKK spotkanie w marcu 2017r.

dkk 1Tematem marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki była książka laureata Literackiej Nagrody Nobla 2014 "Perełka" Patricka Modiano. Jest to powieść o poszukiwaniu swojej tożsamości, zagubieniu, dążeniu do poznania swoich korzeni. Tytułowa bohaterka powieści Therese pewnego dnia spotyka kobietę w żółtym płaszczu, przypominającą jej własną matkę, która porzuciła ją, kiedy była siedmioletnią dziewczynką. Wracają wspomnienia i lęki z dzieciństwa. Uczestnicy spotkania przeczytali pozycję Patricka Modiano z wielką przyjemnością i ocenili ją bardzo wysoko. Jednocześnie stwierdzili, że książkę należy czytać powoli, aby w pełni odkryć bogactwo języka i klimat powojennego Paryża.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w lutym 2017r.

Na kolejnymspotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki klubowicze podzielili się wrażeniami po przeczytaniu książki: „Christian Dior” – Pochna Marie France oraz „Niepokorne. Kobiety, które zmieniały świat" - Cristina De Stefano.

Czytaj więcej...

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

dkk 1 2 17Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone było książce Małgorzaty Szejnert Czarny ogród. Jest to bardzo bogaty i obszerny reportaż o dwóch górnośląskich osiedlach: Giszowcu i Nikiszowcu – od początków budowy kopalń, pierwszych domów dla górników, aż po wyburzanie zabytkowych osiedli i budowę bloków z wielkiej płyty.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w grudniu

dkkgrudzien20167 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawiałyśmy o książce - „Szczęściara. Moje życie z Shirley MacLaine, a raczej bez niej”- Sachi Parker. Jest to poruszająca, a zarazem szokująca opowieść jedynej córki słynnej aktorki o życiu w cieniu matki, a właściwie o tęsknocie za nią, rozpaczliwym poszukiwaniu kontaktu i próbach budowania więzi z kobietą, która była aktorką, przyjaciółką, dopiero na końcu ’’bywała’’ matką.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w listopadzie

ddk11 20163 listopada w filii bibliotecznej w Górach po raz kolejny odbyło się spotkanie DKK. Tym razem sięgnęliśmy po „ Żonę Beduina” Marguerite van Geldermalsena. To autobiografia młodej pielęgniarki pochodzącej z Nowej Zelandii, którą pasja zwiedzania świata zawiodła do Petry -starożytnego miasta wykutego w skale, gdzie spędza 25 lat.

Czytaj więcej...

DKK spotkanie w październiku

dkk 10 2016Kolejne spotkanie członków DKK przyniosło dyskusję nad książką ”Klaśnięcie jednej dłoni” Richarda Flanagana. Jest to bardzo wzruszająca i przejmująca opowieść o pierwszym i drugim pokoleniu tasmańskich imigrantów z Europy Środkowej. Powieść toczy się na dwóch planach czasowych, w latach 1989-1991, gdy Sonja Buloh jako trzydziestoośmioletnia kobieta z nieułożonym życiem osobistym wraca do miejsca z dzieciństwa, do Tasmanii, aby w końcu zmierzyć się z demonami, które siedzą w jej głowie.

Czytaj więcej...

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]