styczeń 2020

DKK - Aktualności

Dyskusyjny Klub Książki na spotkaniu autorskim z Elżbietą Cherezińską

W czwartek, 24 października, DKK z Gór Pińczowskich wraz z DKK z Pińczowa wziął udział w spotkaniu autorskim z pisarką Elżbietą Cherezińską. Spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Elżbieta Cherezińska to autorka cyklu powieści historycznych, takich jak „Odrodzone królestwo”, „Harda”, „Królowa”, „Gra w kości”, „Północna droga”, czy „Legion i Turniej cieni”. Jest współautorką biografii byłego ambasadora Izraela w Polsce Szewacha Weissa. Jest także teatrologiem.

Książki Elżbiety Cherezińskiej liczą od 600 stron wzwyż, ale czytać je i przebywać w pobliżu autorki to sama przyjemność. Książki Cherezińskiej są zawsze starannie wydane. Opatrzone bogatą bibliografią i materiałami źródłowymi, z których korzystała. Cieszy fakt, że wśród polskiej literatury znów pojawiły się tak dobre książki historyczne.

Autorka przekazała uczestnikom spotkania wiele ciekawostek z czasów Łokietka i Bolesława Chrobrego oraz przybliżyła nam związki, jakie średniowieczna Polska miała ze Skandynawią, Węgrami i Czechami.

Źródło:www.pinczow.naszabiblioteka