Kalendarz

sierpień 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj224
Wczoraj589
Tydzień2800
Miesiąc13736
Wszystkie536325

DKK - Aktualności

Majowe spotkanie Dyskusyjnego klubu Książki

Majowe spotkanie Dyskusyjnego klubu Książki poświęcone było dwóm pozycjom książkowym : „ Z dala od domu” J. Weiner i „Bzik prezydencki” E. Redlińskiego.



DKKmaj2018 1Pierwsza z nich to historia trzech kobiet: matki- Sylvi i jej dwóch córek: Lizzie i Dianie. Każda z bohaterek ma osobny problem. Sylvie chce uporać się ze zdradą męża, który jest starszym senatorem z Nowego Jorku. Jej starsza córka Diana za wszelką cenę chciała związać się z kimś, przy kim nie stanie się podobna do swej matki. Zapatrzonej w swojego męża i oddanej mu bezgranicznie; do tego stopnia, że potrzeby swych córek odsunęła na dalszy plan.
Młodsza z sióstr właśnie skończyła odwyk i tymczasowo pomaga w opiece nad dzieckiem Diany i Gary'ego. Próbuje też socjalizować się z otoczeniem.


Uczestnicy spotkania przyznali, że bardzo dobrze czytało się tę powieść ponieważ napisana jest bogatym, przejżystym i zrozumiałym językiem. Autorka postarała się, by każda z jej bohaterek była wiarygodna i posiadała ciekawą, a w przypadku Diany dość skomplikowaną osobowość. To książka o tym, co jest w życiu ważne, a co mniej istotne.


DKKmaj2018 2Druga książka to satyra na ślepą miłość Polaków do USA. Dwoje wykształconych ludzi spotyka się w łóżku, aby spłodzić przyszłego prezydenta Ameryki. I ten plan jest powodem do rozwijania wątków zarówno obyczajowych jak i politycznych. Ambicje małżeńskie są tak silne, że wywołują potrzebę zdobywania wiedzy o historii Stanów Zjednoczonych, szczególnie trwania i toku poszczególnych prezydentur oraz afer i zamachów z nimi związanych.

 
„Bzik prezydencki”to wielka ironia, pełna podtekstów, napisana pompatycznym językiem. Po jej przeczytaniu znów potwierdziło się stwierdzenie, że władza wciąga i deprawuje.


Następne spotkanie już 28.06.2018 r. o godz. 9.00, na którym omawiać będziemy książki „Niewolnice”- Dolen Perkins- Valdez i „ Siostra” Rosamunda Luptona.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusjach DKK.

Program realizowany we współpracy z Instytutem Książki


Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]