Kalendarz

kwiecień 2019
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

KLAUZULA INFORMACYJNA

rodo

Nowości książkowe

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Odsłon

Dzisiaj151
Wczoraj517
Tydzień151
Miesiąc11436
Wszystkie463753

DKK - Aktualności

Marcowe spotkanie DKK

Tematem marcowego spotkania DKK w Górach Pińczowskich była książka Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskej „Ogród Zuzanny”. Urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów. Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła studia, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko. Jednak los jest przewrotny i – po trzynastu latach – spotykają się na nowo.

Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. Czy Adam zdoła zrozumieć ukryte przesłanie?

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl/


Zdaniem uczestników spotkania to opowieść o miłości, przyjaźni, wyjawianiu sekretów, wybaczaniu, poszukiwaniu szczęścia i swego miejsca na ziemi, o nadziei i przeznaczeniu. O tym, że słowa nie są niezbędne do wyrażenia uczuć, wystarczy jedynie znajomość języka kwiatów. Słowa wypowiadane przez człowieka są ulotne, a te wyławiane z kwiatów nigdy nie przemijają. Polecamy tę książkę każdemu czytelnikowi bez względu na wiek. Każdy z Was będzie tak samo nią oczarowany.

Cytat przytoczony na spotkaniu przez członka DKK:

"(...) miłość trafia się raz w życiu. Mogą być potem inne, ale taka jest jedna... jedyna.

Na taką miłość nigdy nie wolno zamykać serca, bo całe życie będzie się cierpieć z tego powodu."

 

Następne spotkanie 12.04.2018 r. o godz. 9.00, na którym omawiać będziemy książkę „Szepty lasu” Charlesa Fraziera. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Program realizowany we współpracy z Instytutem Książki

Polecamy

 

 

kacik malucha

 

tomaszow

 

 

 

 

 

 

Dyplomy

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to) » [Czytaj więcej]