Wszystkie1194387

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką

Monika Sawicka, pisarka, autorka bestsellerowych powieści dla dorosłych i dzieci zagościła w Bibliotece 28 lutego 2018 r.  Jako pierwsi, Panią Monikę poznały przedszkolaki z Przedszkola w Sędowicach.

Dzieci poznały psa Kajtka. Zwierzak, który aktualnie zamieszkuje u Pani Moniki jest bohaterem książki „O Kajtku Szczęściarzu”. Ma za sobą smutną historię, która na szczęście skończyła się bardzo dobrze. Znalazł swój dom. Dom Pani Moniki. Autorka odczytała dzieciom kilka fragmentów książki a potem zadawała pytania. Okazało się, że dzieci świetnie zapamiętały historię pieska i ekspresyjnie ale także bezbłędnie odpowiadały na zadane przez pisarkę pytania.

Autorka ogłosiła także konkurs. Dzieci mają za zadanie narysowanie bohatera książki Pani Moniki czyli Kajtka. Kiedy rysunki dotrą do autorki zostaną wyłonieni zwycięzcy, których pisarka nagrodzi. Zajęcia, oczywiście zakończone zostały pamiątkowym zdjęciem dzieci z autorką.

Kolejne spotkanie to warsztaty „Moja książka marzeń”z młodzieżą , których zadaniem było zrobienie własnej książki marzeń.

Jako, że marzenia są nieodłączną i bardzo istotną częścią naszego życia trzeba było przenieść je na papier aby zyskały na mocy. Młodzież musiała odpowiedzieć sobie na pytania kim chcą zostać w przyszłości, co chcą robić, co bardzo chcą mieć w swoim posiadaniu, jakie są ich pasje. Do wykorzystania były kolorowe gazety aby bardziej sprecyzować swoje marzenia i wyciąć z nich to co dzieci za ważne by znalazło się w książce. Powstały bardzo ciekawe prace. Dzieci za rok, dwa lub więcej mogą przyjść do Biblioteki i zobaczyć jakie marzenia miały kiedyś i czy coś się spełniło albo zmieniło.