czerwiec 2018

Jubileusz 10-lecia akcji „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”

O tym jak ważne dla rozwoju i wykształcenia naszych dzieci są książki nikogo nie trzeba przekonywać. Głośne czytanie dzieciom poszerza ich horyzonty, wzbogaca słownictwo oraz kształtuje wrażliwość na całe życie. Dlatego ważne jest aby książka stała się nieodzownym elementem w życiu dziecka. W myśl tych wartości 5 czerwca 2018 r. GBP w Michałowie zorganizowała dziesiąte jubileuszowe spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami gminy „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”.

Zaproszeni goście a byli to: Pani Monika Struś – przedstawiciel Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Pani Małgorzata Winkler -instruktor WBP w Kielcach, P. Mirosław Walasek – Wójt Gminy Michałów, Pani Halina Panek –przyjaciel Biblioteki oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Bibliotek Publicznych z powiatu pińczowskiego w uroczysty sposób podkreślili wejście maluchów w świat przygód z literaturą wręczając czterolatkom pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki z kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Kolejnym punktem programu było głośne czytanie wiersza Juliana Tuwima „ Lokomotywa”. Przybyłe na spotkanie dzieci utworzyły wesoły pociąg, krążący po całym placu.

W tym dniu podczas całej uroczystości gościliśmy przedstawicieli Bajkolandii, którzy przeprowadzili z uczestnikami spotkania zajęcia edukacyjne połączone z zabawą.

Z racji Jubileuszu nie zabrakło również tortu i słodkiej niespodzianki.

Jubileusz w GBP Michałowie stanowił piękną klamrę na rozpoczęcie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom obchodzonego w 2018 roku pod hasłem „Czytanie łączy-”.