maj 2017

Wszystkie204676

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem w ZPO w Michałowie

28 kwietnia 2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Michałowie zorganizowała dla uczniów tutejszego gimnazjum spotkanie autorskie, którego gościem był Pan Roman Pankiewicz, autor książki „Islandia – trzeci żywioł”.

Pan Roman Pankiewicz ponad 10 lat przebywał poza granicami kraju, gdzie pracował zawodowo na kontraktach, m.in. w Rosji, Niemczech i Islandii. Jak sam powiedział: „Moja przygoda z Islandią zaczęła się od komunikatu z radia, który dotyczył oferty pracy w amerykańskim koncernie w Islandii”. Pomyślnie zdał rozmowę kwalifikacyjną i rozpoczął pracę na budowie huty aluminium w Islandii. Podróżnik swoją opowieść o Islandii rozpoczął od miasteczka we wschodniej części Islandii – Reydarfjordur posiadającego wspaniałą infrastrukturę i tylko ok. 2200 mieszkańców. Roman Pankiewicz opowiedział o kulturze, zwyczajach, architekturze i przyrodzie tego wulkanicznego kraju. Opowieść Romana Pankiewicza o Islandii, wzbogacona była pokazem zdjęć, które autor wykonał w trakcie 3,5 letniego pobytu na wyspie. Relacja w wykonaniu Pana Romana była bardzo żywiołowa, zabarwiona nutą dobrego humoru, a do tego zachęcała młodych ludzi do nauki języków obcych oraz do podejmowania w przyszłości odważnych decyzji. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych czytelników, którzy nagrodzili autora gromkimi brawami.